Czy warto zamawiać zabawki dla kotka? Gdzie właściwie nabyć?

Drapak dla kota – czemu jest konieczny?

Pewno każdy choć raz zauważył pupila, który wyjętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu wielokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, i nawet dywan. Reagujemy wtedy często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z oczywistych rzeczy, jaką musi robić każdy normalny pupil. I nie chodzi tutaj wyjątkowo o ostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w celu poinformowania, że to jego teren. Jeżeli kotek w ogóle nie zajmuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas alarm, iż coś mu dolega. Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu umożliwi ocalić przed zniszczeniem nasze pufy.
zamów kocie zabawki na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kota dostarczają naszym kotom komfort, są szczególnie niezbędne szczególnie kotom będącym stale w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Kotek wysuwa mięśnie, zaś na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma szansę do wysoce trudnych rozrywek. Najlepiej jest jak najprędzej przyzwyczaić mruczka do drapaka, ażeby uratować przed podrapaniem fotele albo kanapę.

Gdzie ustawić drapak dla kota?

Zawsze kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie często są gospodarze, zatem ofiarą może ulec kanapa w salonie. Pupile ubóstwiają też oznaczać znane terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne zwierzę, na przykład wyjątkowego pupila.

Najlepiej położyć drapak dla kota tam, gdzie spostrzegliśmy naszego kotka drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najciekawsze, ustawione w niewłaściwym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne odmienne typy drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest wytrwały na zniszczenia i może służyć kotom jak przyjemne pole do drzemki. Jest więc to najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są też drapaki dla kotów w postaci drewnianego palika, postawionego na płytce prosto albo pochyło, osłoniętego dzianiną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozszerzone, luksusowe, wyposażone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może pozostać na podłodze czy być umocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości kota. Najczęściej drapaki dla kotów występują w kilku rozmaitych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów i dla hodowli, a ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest wysoce potężna, mają one najprzeróżniejsze wymiary, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu własnym gustem także upodobaniami kota. Jak kot lubi więcej spać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, na pewno ucieszy się z drapaka z huśtawką zawieszonego na suficie