Karma dla szczeniaków i także kotków – gdzie nabywać?

Dbamy o zdrówko piesków z firmą Purina
Purina to wiodąca firma w branży producentów karm dla zwierząt. Marka od przynajmniej osiemdziesięciu lat prowadzi badania nad polepszeniem jakości i dodatkowo adaptowaniem pożywienia do szczegółowych potrzeb pupili, w współzależności od fazy ich rozrostu, stanu zdrowia, trybu życia. Purina nie tylko dopełnia normy w charakterze żywienia stworzeń domowych, natomiast stara się je łamać.
Purina oferuje duży przekrój żywności dla piesków, których formuły zostały przygotowane przez fachowców. Są to karmy mające kompleks składników odżywczych we normalnych proporcjach, pozwalające psom utrwalić zdrowie oraz wyjątkową formę na długo.
Szczególnie prestiżową grupą karm Purina dla psiaków staje się Purina Pro Plan. Powstała w efekcie wielu lat doświadczeń nad karmieniem psiaków, wykonywanych przez dietetyków i także lekarzy weterynarii. Najnowsze, szczególnie zaawansowane i dodatkowo dobre zestawienie składników odżywczych to Purina Pro Plan z formułą Optinutrition. Purina Pro Plan z Optinutrition wpasowuje się do potrzeb danego szczeniaka. Z Purina zawsze, niezależnie od okoliczności, w której odnajdzie się czworonóg, egzystuje podejście żywieniowe dostosowane do jego zdrowotnych potrzeb. Rodzina towarów Purina Pro Plan ma słuszną żywność dla piesków młodych, dojrzałych i dodatkowo starszych, odmian niskich, średnich i wielkich, plus z stwierdzonymi patologiami.
Niewiarygodnie poważny dla dalszego rozrostu i zdrowia dużego psa staje się pierwszy rok jego życia. W owym czasie szczenię wymaga dodatkowego żywienia, o rozszerzonej dawce wybranych elementów, głównie białka, by w trakcie rozkwitu kształtowały się mocne mięśnie, silne kości i dodatkowo zęby. Psiak chce również aktywacji układu immunologicznego. Szczególnie dla młodych psiaków rozmaitych ras i także wielkości stworzono karmy marki Purina Pro Plan z specyfikacją Optistart.
Karmy Purina dla szczeniąt z formułą Optistart to zatem: Purina Pro Plan Large Athletic Puppy, Purina Pro Plan Large Robust, Purina Pro Plan Medium Puppy, Purina Pro Plan Puppy Small & Mini.
Karmy dające dojrzałym psom uchować jak najdłużej zdrówko i także wspaniałą formę to wówczas Purina Pro Plan z formułą Optihealth. Dla każdego szczeniaka wyszukamy przydatną karmę Purina, w relacji od jego rasy, wielkości, trybu życia. Są to między innymi towary: Purina Pro Plan Medium Adult z formułą Optibalance i dodatkowo Purina Pro Plan Small & Mini Adult – suche karmy cenne w kurczaka, zróżnicowane ze względu na wielkość czworonoga.
Purina Pro Plan ma w ofercie zarówno karmy dla psów powyżej siódmego roku życia. W niniejszym wieku pojawiają się podstawowe sygnały związane ze starzeniem się: problemy trawienne, sztywność stawów, uszczuplona sprawność umysłowa. Podając pieskowi karmy Purina Pro Plan Medium & Large Adult 7+ z formułą Opitage, modyfikujemy jego ogólny stan zdrowia i dodatkowo jakość życia.
Purina wyprodukowała jeszcze karmy pozwalające na szybszy powrót do zdrowia i dodatkowo zmniejszenie symptomów choroby. Są to wówczas: Purina Pro Plan z formułą Optiderma na problemy skórne, Purina Pro Plan z formułą Optiweight dla czworonogów z nadwagą, Purina Pro Plan z formułą Optidigest dla nieodpornych żołądków.
Warto troszczyć się o zdrowie i dodatkowo dobre samopoczucie czworonożnych przyjaciół z karmą Purina.

whiskas

Drapak dla kota – czemu jest niezbędny?
Prawdopodobnie każdy przynajmniej raz patrzył na kota, który napiętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada sofa, fotel, drewniany mebel, i choćby dywan. Stwierdzamy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.
Drapanie to jedna z pierwotnych rzeczy, jaką musi robić każdy normalny kot. A nie chodzi tutaj bynajmniej o zaostrzenie pazurów, ponieważ pazury każdy kotek ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym pupil oznacza własne terytorium. Zostawia również ślady pazurów na przedmiotach, także w charakterze zakomunikowania, iż to jego obszar. Gdy kotek wcale nie zajmuje się drapaniem, jest to dla nas alarm, iż coś mu dokucza. Drapak dla kota położony w pomieszczeniu umożliwi uchronić przed zniszczeniem nasze meble.
Drapaki dla kotka umożliwiają naszym kotkom komfort, są wielce pożądane zwłaszcza kotom przebywającym ciągle w lokum. Drapak dla kota przydaje się ponadto do gimnastyki. Kot prostuje mięśnie, natomiast na nadzwyczaj poszerzonych drapakach ma możliwość do super skomplikowanych rozrywek. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić mruczka do drapaka, by zachować przed podrapaniem fotele albo leżankę.
Gdzie położyć drapak dla kota?
Przeważnie koty rysują przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie bywają właściciele, dlatego ofiarą może paść leżanka w salonie. Pupile lubią też znaczyć znane terytorium blisko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać jakieś inne stworzenie, na przykład nowego pupila.
Najlepiej postawić drapak dla kota tam, gdzie rejestrowaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, nawet najładniejsze, położone w nieodpowiednim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kota kupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla kotków.
Drapak może mieć formę dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia i może służyć pupilowi jako wygodne środowisko do drzemki. Jest to zatem najskromniejsza wersja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są również drapaki dla kotów w postaci drewnianego słupka, postawionego na podstawce pionowo czy ukosem, owiniętego tkaniną. Takie drapaki można zakupić w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są niesłychanie rozbudowane, ekskluzywne, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może tkwić na ziemi czy być zamocowany do ściany, oraz nawet do sufitu.
Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów występują w kilku różnych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt i dla hodowli, a również drapaki wodoodporne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier czy na balkony.
Na rynku oferta drapaków dla kotów jest niesłychanie obfita, mają one najrozmaitsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje i akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu prywatnym smakiem także upodobaniami kotów. Jak kot kocha więcej odpoczywać, sprawmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, zapewne uraduje się z drapaka z huśtawką zawieszonego u sufitu.

https://www.krakvet.pl/bayer-foresto-obroza-przeciw-pchlom-kleszczom-dla-kotow-malych-psow-pg-17601.html obroża foresto dla małych psów

Żwirek dla kota

Żwirek dla kotka to wówczas konieczne oprzyrządowanie kuwety. Istnieją wielorakie warianty żwirków dla kota. Dowolny z nich nadaje się również do kuwety odkrytej, jak również osłoniętej. Żwirek dla kota posiada taki defekt, iż niestety nie wolno do końca uniknąć jego rozrzucaniu blisko kuwety plus rozpraszaniu po pomieszczeniu przez pupila.

Który żwirek dla pupila?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu zwykły piach. Wszakże na rynku są dostępne różnorodne żwirki dla kotów, o wiele korzystniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piach. Są odpowiednie dla kotów, które notorycznie wyruszają na pole i dodatkowo przepadają ryć w glebie. Takie kotki potrzebują mieć w kuwecie coś znajomego. Jednak taki żwirek dla kotów szczególnie nagle zaczyna nieestetycznie pachnieć, bowiem nie ma możliwości oddzielenia żwirku skażonego moczem od zwykłego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy postać niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są masywniejsze, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po domu. Aczkolwiek ów większy i także cięższy jest mniej wydajny. Jak kot odda mocz na taki żwirek, kształtuje się grudka, jaką można lekko wyeliminować z kuwety bez konieczności zmiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Asortyment zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, odpowiednie żwirki dla pupila bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotka silikonowe zatrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odpady na bieżąco, a cały żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Owy żwirek dla pupila jest ogromnie wydajny. Jak go stosujemy, kuwetę powinniśmy instalować w przewiewnym środowisku, aby woda z moczu łatwiej wyparowała. Ogromnie rozpoznawalne żwirki silikonowe to wówczas Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.
Do zestawu posiadamy również drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, wolno wydalać go do ubikacji. Taki żwirek świetnie łagodzi zapachy i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego wadą jest to, że najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po domu. Na rynku występują żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są więc to na przykład Pigwa albo Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie trzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez kotka.

Pochłaniacze smrodu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, jakie wolno rzucać w małej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, iż posiadają dodatkowo właściwości dezynfekujące.