Właściwości i dodatkowo korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kota

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kotka to wówczas obowiązkowe wyposażenie kuwety. Istnieją wielorakie modele żwirków dla kotów. Dowolny z nich przydaje się także do kuwety odsłoniętej, jak i także zakrytej. Żwirek dla kotów posiada taki negatyw, że nie można do końca zapobiec jego rozrzucaniu nieopodal kuwety plus rozpraszaniu po pomieszczeniu przez kota.
kup teraz żwirek silikonowy dla swojego kota https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Łatwo jest do kuwety nasypać po prostu normalny piasek. Jednak na rynku są dostępne oryginalne żwirki dla kotka, o wiele przyjemniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające mocno przypominają normalny piasek. Są dogodne dla kotków, które systematycznie wyruszają na zewnątrz i dodatkowo ubóstwiają ryć w glebie. Takie kotki potrzebują posiadać w kuwecie coś znanego.

A taki żwirek dla kotka wyjątkowo błyskawicznie zaczyna nieestetycznie pachnieć, albowiem niestety nie ma szansy oddzielenia żwirku ubrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma formę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po domu.

Jednakże owy większy i także cięższy jest niewiele efektywny. Jeżeli kotek odda mocz na taki żwirek, tworzy się kuleczka, którą można bezboleśnie usunąć z kuwety bez potrzeby zmiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe lub aromatyczne. Dobór zapachów jest bogaty, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, trafne żwirki dla kotów bentonitowe to wówczas: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kotów silikonowe wstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, zaś cały żwirek zmieniać co około 3 tygodnie. Ów żwirek dla kotka jest szalenie funkcjonalny.

Jeżeli go używamy, kuwetę powinniśmy ustawiać w przewiewnym środowisku, by woda z moczu płynnie wyparowała. Szczególnie znane żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do zestawu posiadamy też drewniany żwirek dla kota. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek wspaniale tłumi smrody i także nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotów bentonitowy. Jego zaletą jest to zatem, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po pomieszczeniu. Na rynku dostępne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki owym żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez kota.

Pochłaniacze aromatu i także neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze aromatu i także neutralizatory, jakie wolno włączać w ścisłej porcji do żwirku dla kotka. Neutralizatory tym różnią się od pochłaniaczy, że zawierają zarazem cechy sterylizujące.