Zbadaj najistotniejsze akcesoria dla psiaka, które potrzebujesz posiadać w swoim mieszkaniu!

Sportowe szelki dla psiska

Z pieskiem możemy uprawiać rozmaite sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze lub hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu kompetentny sport, biegać czy jeździć na rowerze możemy z psiakiem rekreacyjnie. Do tego obowiązkowe będą charakterystyczne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psów posiadają w ofercie między innymi norweska firma Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, i polski producent Sali. Fachowe, sportowe szelki dla psa stworzone są tak, żeby dostarczyć psiakowi komfort podczas treningu.
Do mniej forsownych sportów można wykorzystywać szelek dla psiaka zaprzęgowych, jednak lepiej jest wykorzystywać specyficzne szelki dedykowane do latania z pieskiem albo jazdy na rowerze.
najlepsze marki legowisk dla psów zobacz https://www.krakvet.pl/wygodne-legowiska-dla-psa-c-134.html

Firma Non-stop Dog Waer tworzy prócz profesjonalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnorodnych sportów biegowych. Są to szelki dobrze wpasowane do budowy psa, zapewniają ochronę szyi i także pleców. Nie poruszają się w czasie biegu i nie przynoszą zranień. Szelki dla psa Line mogą być przydatne i na co dzień, zwłaszcza do długotrwałych spacerów. Są to szelki nadające się idealnie do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psa to sportowo – turystyczne szelki Speed marki Sali. Jest to wówczas zintegrowanie tradycyjnych szelek modelu guard i uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska również odpowiednio sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże wolno praktykować w nich amatorsko różne sporty. Szelki Speed można wybitnie dobrze dostosować do wymiarów pieska, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają linearnie siłę, z którą piesek szarpie, pozwalając mu na wygodną i skuteczną pracę tudzież lekkość ruchów. Szelki dla psa Speed są funkcjonalne i przyjemne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, jest do mocowania psa na spacer, pozostałe do przypinania w czasie biegu, przejażdżki na rowerze albo długiej wyprawy.

Firma Sali robi też charakterystyczne szelki dla psiaka „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Poświęcone są dla piesków, które zbyt silnie nie ciągną i także wspaniale reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe więc to także Front Range marki RUFFWEAR. Są to również wszechstronne szelki, wolno nakładać je psiakowi na regularne spacery, oraz jeszcze używać przy uprawianiu rekreacyjnie treningów z czworonogiem. Szelki dla psa Front Range są proste w regulacji oraz bezpieczne, ich zaletą jest jeszcze szybkie i dodatkowo przyjemne zakładanie oraz ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki mają odblaski, co poprawia bezpieczeństwo podczas spacerów wieczorami, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jeżeli chcemy uprawiać sport z psem musimy kupić dla niego idealne, funkcjonalne i dodatkowo dostosowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psiaka.